3 rzeczy, których nie wiesz na temat pożyczki z poręczycielem

Rozważając zaciągnięcie pożyczki z gwarantem szukamy informacji, które pomogą nam dowiedzieć się o wymaganiach i kryteriach instytucji udzielających zobowiązania, ale też o samych instytucjach. Podstawowe informacje na ten temat to jednak nie wszystko. Gruntowane zbadanie tematu pozwoli nie tylko wybrać korzystną ofertę, ale również na atrakcyjnych warunkach.

1. Pożyczka z poręczycielem online?

Wiele firm pożyczkowych udzielających zobowiązania za poręczeniem oferuje możliwość zaciągnięcia pożyczki z poręczycielem przez internet. Instytucje pozabankowe znane są z łagodniejszych wymagań niż banki, co potwierdza i obrazuje raport Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy Postawy polaków wobec oszczędzania. Temat specjalny – chwilówka.Dla:

  • 54 proc. ankietowanych zaletą firm pożyczkowych jest możliwość uzyskania pieniędzy szybciej niż w banku
  • 36 proc. chwali sobie minimum formalności
  • 31 proc. wskazuje jako zaletę możliwość uzyskania pożyczki z poręczycielem bez zdolności kredytowej.1

Wszystkie te czynniki sprawiają, że firmy pożyczkowe pragną zachować określone standardy bez względu na oferowany produkt finansowy. W przypadku pożyczki z poręczycielem jest podobnie. Procedura jest nieznacznie wydłużona o konieczność wskazania w formularzu danych gwaranta oraz o dodatkowy kontakt telefoniczny firmy pożyczkowej z nim.

2. Nieruchomość nie zawsze jest wymagana

Choć wiele instytucji finansowych wymaga od poręczyciela posiadania nieruchomości na własność, to niektórym z nich wystarczy dobra zdolność kredytowa gwaranta. Pod tym pojęciem kryją się nie tylko odpowiednio wysokie dochody i ich źródło, ale również historia kredytowa, a więc wszystkie wcześniejsze i bieżące zobowiązania.

3. Dochody pożyczkobiorcy też się liczą

To, że pożyczka jest poręczona, nie oznacza, że wymagania musi spełniać wyłącznie osoba, która w przypadku niesolidności pożyczkobiorcy przejmie obowiązek za zobowiązanie. Mimo tego że oferta kierowana jest do osób posiadających zadłużenia lub negatywną historię kredytową i one muszą spełniać pewne kryteria. Głównym z nich i często decydującym są dochody, bez których pożyczkobiorca nie ma możliwości spłaty zobowiązania.

1http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/141203_fk_swieta_za_chwilowke.pdf

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *