Co daje klientom lokata bankowa?

Od wielu lat lokata bankowa jest chyba najbardziej popularnym produktem bankowym.

Przede wszystkim daje możliwość oszczędzania w spokoju i bez większych problemów. Lokata bankowa bowiem zalicza się do tych produktów które w zasadzie nie niosą ze sobą jakiegokolwiek ryzyka związanego z ich założeniem. Powodem tego jest to że lokata bankowa jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Co to oznacza dla klienta w rzeczywistości? Jeżeli z jakichkolwiek powodów bank nie będzie wypłacalny wtedy zainwestowane pieniądze zostaną klientom zwrócone. Często jednak zwracana kwota to sam kapitał, bez należnych z tytułu lokaty odsetek, na pewno jednak jest to korzystniejsze dla klientów niż ryzykowne firmy inwestowania jak na przykład Fundusze Powiernicze czy inwestowanie na giełdzie. Wejdź na http://www.szukamylokaty.pl/ i poczytaj o najlepszych lokatach.

Jak znaleźć odpowiednią lokatę?

Wybór najlepszej lokaty dzisiaj nie powinien być dla nikogo zbyt wielkim problemem. Wystarczy zazwyczaj zapoznać się z ofertą banków, aby móc bez problemu znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Oczywiście lokaty i ich warunki różnią się, przede wszystkim terminem na jaki są zawierane oraz kwotą jaką można zainwestować. Dlatego też na początku na pewno powinno się określić przede wszystkim te dwa parametry aby można było bez problemu znaleźć odpowiednią lokatę. Gdy chodzi o czas, zazwyczaj najkrótszym okresem na jaki można zawierać lokaty jest okres 3 miesięcy. Jednakże niektóre banki oferują klientom możliwość skorzystania z promocyjnych lokat zawieranych na przykład na miesiąc czasu. Jednakże ze względu właśnie na to, ze są to oferty promocyjne, najczęściej dostępne są w bankach przez określony czas. Potem przychodzi czas na określenie kwoty do zainwestowania. Każdy bank często ustala sobie minimum, które klient musi wpłacić aby móc skorzystać z konkretnej lokaty. Często jest to kwota tysiąca złotych jednak niektóre banki obniżają ten próg, nawet do 300 złotych. Jednakże takie oferty często dostępne są jedynie dla klientów konkretnego banku i po spełnieniu określonych warunków, na przykład posiadania konta przez określony czas czy też wpływach na konto w minimalnej określonej wysokości.

Jak porównywać ze sobą lokaty?

Gdy trzeba porównać ze sobą lokaty na pewno największą rolę odgrywa przede wszystkim ich oprocentowanie. To właśnie od niego zależy to, ile zarobimy inwestując pieniądze na konkretnej lokacie. Musimy jednak pamiętać o tym, ze kwoty te podawane są w skali roku, dlatego też jeżeli chcemy wiedzieć ile zarobimy inwestując na krótszy okres, należy sobie to przeliczyć. Jednak dzisiaj nie ma potrzeby siedzieć z ołówkiem w ręku, można bowiem skorzystać z takich możliwości jak na przykład kalkulatory lokat, powszechnie dostępne w Internecie. Tam wystarczy jedynie podać wysokość kwoty którą się inwestuje, oraz wybrać opcje takie jak właśnie oprocentowanie czy rodzaj lokaty oraz oczywiście okres. Potem wystarczy jedno kliknięcie myszką, aby otrzymać informację o wysokości przewidywanego zarobku z lokaty. Zazwyczaj tego typu kalkulatory uwzględniają już konieczny do zapłacenia podatek, dzięki czemu podana kwota najczęściej jest czystym zyskiem klienta.

Back to top