Szybka pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – jak działa?

Na powstanie zadłużenia składa się wiele czynników, w tym niezwykle często zwykłe niepomyślne zrządzenie losu, które niszczy wszystkie wcześniej ustalone plany. Wystarczy, że jeden z domowników utraci pracę lub zachoruje, by w połączeniu z brakiem poduszki finansowej popaść w zadłużenie. Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest konsolidacja wszystkich posiadanych zobowiązań.

Szybka pożyczka konsolidacyjna– w jakim terminie?

Szybka pożyczka konsolidacyjna pomaga wyjść z zadłużenia, dzięki zmniejszeniu wysokości comiesięcznych rat. Suma kilku zobowiązań często porządnie nadszarpuje domowy budżet, dlatego decyzja o kredycie konsolidacyjnym dla zadłużonych to jeden z lepszych wyborów. Należy jednak mieć świadomość, że w zależności od wybranej instytucji, wniosek o konsolidację należy złożyć odpowiednio wcześnie. Gdy dojdzie do zaległości w spłacie w wielu z nich osobę zadłużoną spotka odmowa. Warto zatem zgłosić się do instytucji finansowej nim dojdzie do zadłużenia, np. natychmiast po utracie pracy, kiedy wiadome jest, że mogą wystąpić jakiekolwiek problemy w spłacie.

Jedna, niższa rata zamiast kilku

W wyniku konsolidacji jedynym wierzycielem dla kredytobiorcy jest instytucja, w której ofercie jest szybka pożyczka konsolidacyjna. Dzieje się tak, dlatego że bank lub parabank spłaca za dłużnika jego zobowiązania, a w zamian udziela mu kredytu, którego kwota pokrywa wszystkie wcześniejsze pożyczki i kredyty. W ten sposób zdejmowany jest z niego ciężar kilku rat, których suma jest na tyle duża, że doprowadziła do zadłużenia. Plusem tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość dostosowania warunków umowy do obecnej sytuacji – w tym wysokość rat, termin ich płacenia oraz okres kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych krok po kroku

  1. Dostarczenie do wybranej instytucji finansowej umów kredytowych oraz harmonogramów spłat wszystkich zobowiązań.
  2. Ustalenie wysokości szybkiego kredytu konsolidacyjnego będącego sumą wszystkich zobowiązań.
  3. Spłacenie wszystkich zobowiązań przez wybraną instytucję finansową.
  4. Ustalenie wysokości comiesięcznych rat i ich terminu oraz całkowitego okresu kredytowania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *